Kurumsal Tasarım

Firmanızın dijital dönüşümüne katkı sunacak tasarımlarla , logo tasarımınızdan internet sitenize kadar birçok noktada markanızı farklılaştıracak tasarım çözümleri sunuyoruz .

Bir markanın kendini ifade etme biçimi, izlediği veya izleyeceği stratejik adımların tamamı kurumsal kimliği oluşturmaktadır. İşletme dalının önemli bir konusu olan işletmelerin birey gibi düşünülmesi, kurumların kendini geliştirebilmesi, içerisinde bulunduğu ortamda kendini belli etmesi, ayrıcalıkları, hedef kitleye istediği şekilde hitap edebilmesi ve unutulmamasını sağlama çalışmalarında işletme sahiplerine büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Firmaların kendine bir kimlik oluşturması vizyon ve misyonları dahilinde tutarlı bir şekilde emin adımlarla hedeflerine ulaşabilmeyi amaçlarken kurumsal kimlikleri en önemli etmendir. Kurumların bulundukları pazarda onları diğerlerinden ayıran, dikkat çeken özellikleri tercih edilebilmelerini sağlayacaktır. Kurumsal marka kimliği bir bakıma markaların kendi imzalarını oluşturur. Bu imzalar kurumların ulaşmak istedikleri kitleye hitap edebilmesi için gerekli olan görünür olmayı sağlamaktadır.

Farkınızı görünür kılmak, avantajlarınız ve özelliklerinizden oluşan kurumsal marka kimliğiniz rakip firmalardan sıyrılarak öne çıkmanızı sağlayarak tercih edilmenizdeki en önemli rolü oynar.

KURUMSAL MARKA TASARIMI

Wucize olarak markanızı benimseyerek sizin için en doğru kimliği oluştururken logonuzdan , kartvizitinize , ofis tasarımınızdan internet sitenize kadar bir çok detayda aynı dili konuşan tasarımlar üretiyoruz. Markanızın kurum kimliğine bağlı kalarak adımlarınızı planlıyor, profesyonel tasarım ekibimizle firmanıza destek veriyoruz. Her gün bir yenilik ile uyandığımız bu dijital dünyada varlığınızı güçlendirmek, ileriye taşımak ve ticaretinize pozitif kazançlar sağlamak üzere çalışarak danışmanlığınızı yapıyoruz.

LOGO TASARIMI

Kurum kimliğini yansıtan önemli öge olan Logo, markaların kişiler tarafından akılda kalmasını ve algılanmasını sağlar. Aynı zamanda kurumun hitap etmek istediği hedef kitleye, marka ve şirketin ilk izlenimini bıraktığı etkili bir tanıtım aracıdır. Profesyonel şekilde üzerinde düşünülerek tasarlanmış logo, hedef kitlenin aklında etkileyici bir imaj yaratmalıdır. Bu şekilde logoyu herhangi bir yerde gören müşteri, markayı hatırlayacaklardır. Logo bir firmanın imzası niteliğindedir. Bu nedenle logo tasarımı büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Görsel olarak kurum kimliğini temsil ettiği için, ne kadar iyi bir logonuz varsa o kadar iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.

KATALOG TASARIMI

Katalogların kurumlar için önemi firmayı görsel ve yazı olarak kendi kendine anlatıyor olmasıdır. Marka kimliğinizin en önemli kriteri olan bütünsellik içerisinde firmanızın logosundan web sitesine, kartvizitinden kataloglarına tüm tasarımlarınızın aynı anafikre hizmet eden aynı tarzda oluşturulması gerektir. Bir diğer tabirle tüm tasarımlarınız aynı dili konuşmalıdır. Bu sebeple kurumsal kimliğiniz üzerinde ürün ve hizmetlerinizi temsil eden ve onları kendi başına anlatan kataloglarınız sizi yansıtan bütünsel tasarımlar olarak detaylıca düşünülmüş profesyonel olarak üretilmelidir.

KURUMSAL BÜLTEN TASARIMI

Firmalar belirli aralıklarda yayınladıkları bültenler ile özel veya yeni haberlerin duyurusunu yapmaktadırlar. Hedef kitlelerine haber verme ve duyurma niteliği taşıyan bültenler kurumların haberleşme veya duyuru kanalı olması sebebiyle müşterilerine kendi tarzlarında hitap etmeyi amaçlamaktadırlar. Kurumlar kendi hazırladıkları bültenleriyle faaliyet gösterdikleri alanlara özel şekilde tasarımlar hazırlatarak müşterilerine çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak isterler. Ulaştıkları kitleye kendi kimliği ile hitap eden tasarımların oluşturulması için marka kimliğini yansıtan tasarımlar oluşturulmalıdır. Logo kartvizit katalog gibi marka kimliğinin sembollerinden biri olan bültenler diğer tüm imza tasarımlarla aynı çizgide bütünsel şekilde tasarlanması gerekmektedir. Markaların kim oldukları neyi nasıl yaptıklarını oluşturulan marka kimliği dahilinde tüm tasarımlarında kendini göstermelidir. Markayı temsil etmesi sebebiyle kurumsal bültenler kurumun kimliğini yansıtan profesyonel ve bütünsellik sağlayacak şekilde planlanarak tasarlanmalıdır.

Tasarımda Bütünsel Yaklaşımlar

  • Tüm dünyada zorunluluk seviyesine ulaşan tasarım ihtiyaçlarında iyi analiz ile firmanıza ait renkler oluşturup tüm tasarımlarınızı bütünsel olarak kurguluyoruz . İyi bir web sitesine sahip olmak bazen firmanızın imajı açısından yeterli olmayabiliyor , toplantıda verdiğiniz kartvizitlerden , teklif gönderdiğiniz dosyalara kadar birçok konuda firmanızı renk, tasarım olarak ifade eden bütünsel bir tasarım oluşturmak artık çok önemli hale geldi .

  • Sektörünüzde logonuzu , renklerinizi ve ikonunuzu ayrı ayrı gören her müşterinin sizi tanıması adına çalışmalar üretiyoruz, ve yeni çalışacağınız firmalara verdiğiniz kartvizitten teklif dosyasına oradan sizi incelemek adına girdikleri web sitenize kadar bütün detayları en iyi şekilde planlıyoruz.
     
En Son Projelerimiz