Android için POP3 Mail Kurulumu

Yazımıza öncelikle POP3 ün ne anlama geldiğini açıklamakla başlamak istiyoruz. Türkçe karşılığı “posta protokolü” olan pop3 gerçekten de internet üzerinden çalışan bir postane gibi görev yapar demek yanlış olmayacaktır. E postaların güvenli şekilde sahibine ulaşabilmesi için çalışmaktadır. Herhangi bir problem yaşamadan güvenli yollarla e posta gönderebilmeyi ve indirebilmeyi sağlamaktadır. Özetle bu sistem eğer olmasaydı e postalarımızı sağlıklı bir şekilde indirip, görüntülemek bir hayli zor olacaktı.

Peki Android POP3 e mail kurulumu nasıl yapılır?

Android POP3 kurulumu için hazırlamış olduğumuz resimli adımları gösterilen sırada uygulamanız gerekmektedir. Görsellerdeki e mail ve sunucu adresleri örnek içindir siz kendi adreslerini kullanarak kurulumunuzu tamamlayabilirisiniz.İlk adım olarak menünüzdeki e posta uygulamasını seçerek işe başlamanız gerekiyor.

 

Ardından e posta kurulum sayfasında e mailinizi ve şifrenizi girerek ileri butonuna dokunun

Yeni açılan bölümden “POP3” seçeceğine dokunarak devam ediyorsunuz.

Yeni açılan bölümden “POP3” seçeceğine dokunarak devam ediyorsunuz.Kullanıcı adınıza mail@siteadiniz.com , Güvenlik Tipi bölümüne “Hiçbiri” seçeneğini işaretleyiniz, “İleri” butonununun ardından SMTP Sunucusu kısmına : mail.siteadiniz.com Güvenlik Tipi : Hiçbiri seçeneğini işaretleyiniz, “Next” butonunu tıklayınız.

Gelen sayfada e posta kontrol sıklığınızı seçerek ileri butonunu seçmenizin ardından son adımı tamamlamak üzere karşınıza çıkan yeni sayfada e-posta hesabınıza ismi verip, “Kaydet” butonuna dokunarak e-posta kurulum işlemini tamamlamış olursunuz.

Tüm adımları tamamlamanızın ardından ana menüdeki e posta uygulamasını başlatarak güvenilir internet postacılığınız kullanıma hazır !